Lekcja patriotyzmu

0917 00380 lat temu, 17 września 1939 roku, Armia Czerwona wkroczyła na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, łamiąc pakt o nieagresji.
Tym samym ZSRR przypieczętował tak zwany "IV rozbiór Polski", zaatakowanej 1 września przez Niemcy.
Skutkiem tych wydarzeń było cierpienie milionów Polaków.

17 września 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligi w Mielnie wraz z Panią Dyrektor Anną Szydą oraz nauczycielem historii - Maciejem Adamowiczem uczestniczyli w uroczystości 80. rocznicy napaści Rosji Sowieckiej na Polskę w Koszalinie.

Delegacja szkolna złożyła kwiaty pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz miała przyjemność porozmawiać z Prezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Koszalin-Panem Zbigniewem Perzyńskim. Ważna lekcja patriotyzmu !

Maciej Adamowicz


data aktualizacji strony:   23 maja 2020r.
Copyright © 2013. All Rights Reserved