Kredka dla Afryki

0930 002W tym roku nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej pod nazwą „Kredka dla Afryki”.
Patronat nad akcją sprawuje fundacja Asante z odziałem w Bydgoszczy.

Głównym celem fundacji jest pomoc w rozwijaniu edukacji dzieci w Afryce a mianowicie w dostarczaniu materiałów dydaktycznych do placówek oświatowych w Kenii, Zambii, Mauretanii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
Placówki, które wspierają to prowincjonalne szkoły, najczęściej wyposażone w stare niewygodne ławki bez oparcia i tablicę. Brakuje materiałów do nauczania, książek, pomocy naukowych. Nawet jeśli bezpłatna szkoła znajduje się w pobliżu, to problemem okazuje się zakup książek, zeszytów a nawet ołówków.

0930 001W ramach programu „Kredki dla Afryki” będziemy zajmować się zebraniem przyborów szkolnych - kredek, farb, ołówków, długopisów, nożyczek, klei, zeszytów, bloków rysunkowych itp… (przybory mogą być używane pod warunkiem, że są w dobrym stanie). Następnie prześlemy je do ośrodków misyjnych, szkolnych w Afryce.

Opiekunowie SU E. Kazuła, K. Mularska


data aktualizacji strony:   23 maja 2020r.
Copyright © 2013. All Rights Reserved