Wyjazd do Teatru Uckermärkische Bühnen Schwedt

17 kot w butachSceny Uckermarku w Schwedt przyciągają swoimi szerokimi propozycjami teatralnymi, bogatym programem rozrywkowym i wspaniałą, profesjonalną obsługą - rocznie około 145 000 widzów i gości.

Właśnie dzięki temu, stały się tak wybitnym ośrodkiem kulturalnym w północno - wschodniej Brandenburgii.

Sceny Uckermarku, jako własna instytucja miasta Schwedt nad Odrą, jest teatrem oferującym dużą gamę występów gościnnych.

W tym roku 17 grudnia zorganizowałam kolejny wyjazd do Teatru w Schwedt na inscenizację bajki braci Grimm według Moniki Radl „Der gestiefelte Kater” ( „Kot w butach” ), w którym brali udział także uczniowie Gimnazjum nr 6 z Koszalina oraz Szkoły Podstawowej w Sarbinowie.

Ta ponadczasowa bajka o „Kocie w butach” została przedstawiona w języku niemieckim i polskim.
Grę aktorów teatru Uckermärkische Bühnen swoim kunsztem i językiem wzbogacił aktor szczecińskiego Teatru Lalek „PLECIUGA” Ireneusz Rosiński.
W godzinach popołudniowych pojechaliśmy do ODER CENTER, gdzie mogliśmy zwiedzać jarmarki świąteczne i zrobić świąteczne zakupy.

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie tym wyjazdem, który był niepowtarzalną okazją do doskonalenia umiejętności językowych oraz zapoznanie się z tradycjami adwentowych jarmarków świątecznych w Niemczech.

Katarzyna Hinc – nauczycielka języka niemieckiego

 


data aktualizacji strony: 16 kwietnia 2018 r.
Copyright © 2013. All Rights Reserved