Jutro popłyniemy daleko, jeszcze dalej niż te obłoki.
Pokłonimy się nowym brzegom, odkryjemy nowe zatoki… 

0619 01319 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mielnie im. Leonida Teligi, odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019.
Łącznie naukę ukończyło 277 uczniów.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in.

  • p. Olga Roszak-Pezała – Burmistrz Gminy Mielno,
  • p. Tadeusz Jąrząbek – przewodniczący Rady Miasta,
  • p. Krystyna Żakowska-Węgielnik – prezes Forum Samorządowego „Nasza Gmina”,
  • p. Alicja Matusewicz – wiceprezes Forum Samorządowego „Nasza Gmina”,
  • Proboszcz Parafii Mielno ks. dr Ireneusz Blank

Jak co roku licznie przybyli Rodzice. Było uroczyście i odświętnie.
Żegnaliśmy po raz pierwszy uczniów klas ósmych szkoły podstawowej i jednocześnie klas trzecich gimnazjum.
Najlepsi uczniowie, sportowcy oraz najaktywniejsi w innych dziedzinach zostali uhonorowani Statuetkami Prymusa, stypendiami i nagrodami książkowymi.
Średnia ocen w szkole wyniosła 4,16.
Promocję z wyróżnieniem otrzymało 63 uczniów.

Pani Burmistrz wręczyła stypendia w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Mielno.
Odebrało je 25 uczniów z najwyższą średnią, powyżej 5,25 z zachowaniem wzorowym i bardzo dobrym.
Wśród nagrodzonych Stypendium Pani Burmistrz byli uczniowie z najwyższą średnią:

  • Marta Mrzewa – klasa IV a 
  • Natalia Żukowska – klasa III b G 
  • Weronika Włodarczyk – klasa III b G 
  • Gaja Sosnowska – klasa IV b 
  • Natalia Pogoda – klasa IV a 
  • Amelia Zielińska – klasa IV a 

Statuetkę PRYMUSA w Szkole Podstawowej zdobyły w kategorii klas IV - VI:

  • Marta Mrzewa – uczennica klasy IV a  
  • Gaja Sosnowska – uczennica klasy IV b 

W kategorii klas VII – VIII:

  • Maria Lawrenc – klasa VII a 
  • Aleksandra Furgał – klasa VIII a 
  • Amelia Ledochowicz – klasa VIII a 
  • Konrad Lewandowski – klasa VIII a 
  • Maja Dziewiątkowska – klasa VIII b 

W Gimnazjum:

  • Natalia Żukowska – klasa III b 
  • Weronika Włodarczyk - klasa III b  
  • Aleksandra Urbaniak – klasa III b 
  • Karina Musioł – klasa III b 
  • Anna Maciejczyk – klasa III b 
  • Zuzanna Wiśniewska – klasa III a 
  • Roksana Smętek – klasa III a 
  • Aleksandra Łaszcz – klasa III b 
  • Bartosz Sarnes – klasa III a 

Dyrektor Szkoły Podstawowej wyróżniła 25 uczniów za wyniki w nauce i za osiągnięcia sportowe przyznając stypendia motywacyjne.
Wśród nagrodzonych byli m.in.:

  • uczennica klasy III b gimnazjum Weronika Grodzka 
  • uczennica klasy VIII a – Julia Rybka 
  • uczennica klasy VIII b – Martyna Pastwa 
  • uczennica klasy VII a – Julia Legieć 
  • uczeń klasy VI b - Filip Wójtowicz 
  • uczennica klasy V a – Julia Ostrowska 
  • uczeń klasy V b – Jakub Szulczewski 
  • uczennica klasy IV a - Karolina Drela 
  • uczeń klasy IV b – Aleksander Ratajczak 
  • uczeń klasy VI b – Maksymilian Juchniewicz – osiągnięcia w sporcie
  • uczennica klasy IV a – Barbara Kozłowska – osiągnięcia w sporcie

Na zakończenie roku szkolnego stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce przyznane zostały przez Forum Samorządowe "Nasza Gmina". Otrzymało je ośmioro uczniów.

Łącznie za wyniki w nauce i sporcie przyznano 57 stypendiów.

Nagrodzonym uczniom gratulujemy sukcesów i osiągnięć, a wszystkim życzymy słonecznych, pełnych pozytywnych wrażeń bezpiecznych wakacji.


data aktualizacji strony:  18 października 2019 r.
Copyright © 2013. All Rights Reserved