XIX Zachodniopomorski Festiwal Nauki

0926 009„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę” – te słowa Benjamina Franklina stały się hasłem przewodnim XIX Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki, który odbył się w czwartek, 26 września.
Gospodarzem imprezy była kadra naukowa Politechniki Koszalińskiej. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie szkół Koszalina i okolic.
Wśród nich byli również wychowankowie naszej szkoły wraz z wychowawcami: Katarzyną Mularską, Moniką Dobrzelewską-Napieraj, Maciejem Adamowiczem.

Koszalińska uczelnia otworzyła szeroko przed młodzieżą drzwi sal wykładowych, i pracowni, stwarzając w ten sposób możliwość zapoznania się z nauką w atrakcyjny i przystępny sposób. Nasi uczniowie mogli zwiedzać na co dzień niedostępne laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, inżynierów, humanistów i artystów.
Poznali nowoczesne techniki pozyskiwania danych pomiarowych w geodezji, podglądali mikrobiologiczny świat, zapoznali się z szerokim zakresem zastosowań interaktywnego sensora ruchu, obserwowali eksperymenty ze światłem. Brali również udział w zajęciach terenowych „Co robi geodeta?”, podczas których samodzielnie dokonywali pomiarów i obsługiwali sprzęt pomagający geodetom w wykonywaniu ich pracy.

Uczniowie klas VIIa, VIIbIV spędzili w budynkach Politechniki Koszalińskiej kilka godzin.
Czas ten wykorzystali bardzo intensywnie Nieodłącznym elementem wszystkich zajęć był aktywny udział uczestników. Zaangażowanie, wykazywane podczas spotkań z wykładowcami, sprawiło, że przekazywane treści stały się zrozumiałe i łatwe do zapamiętania.

Zajęcia, w których uczestniczyli nasi uczniowie, z pewnością pobudziły ich zainteresowanie nauką, kulturą, sztuką i wszystkimi ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.

Monia Dobrzelewska-Napieraj


data aktualizacji strony:   23 maja 2020r.
Copyright © 2013. All Rights Reserved